PhpWiki-1.3.4pre - en to nl translation catalogue (86 entries)

en: HomePage
nl: ThuisPagina

en: Page Name
nl: Pagina Naam

en: Hits
nl: Teller

en: Version
nl: Versie

en: Last Author
nl: Vorige Auteur

en: Locked
nl: Låst

en: locked
nl: låst

en: RecentChanges
nl: RecenteVeranderingen

en: Version %s, saved %s.
nl: Versie %s, bewarrd %s.

en: Version %s, saved on %s.
nl: Versie %s, bewarrd op %s.

en: Last edited on %s.
nl: Meest recente verandering op %s.

en: Edit
nl: Verander

en: Lock Page
nl: Open Pagina

en: Unlock Page
nl: Sluit Pagina Af

en: Remove Page
nl: Verwijder Pagina

en: Describe %s here.
nl: Beschrijf %s hier.

en: Include of '%s' failed
nl: Insert van '%s' gefaald

en: version %s
nl: versie %s

en: by %s
nl: door %s

en: None
nl: Geen

en: version %d
nl: versie %d

en: current version
nl: huidige versie

en: Previous Author
nl: Vorige Auteur

en: Versions are identical
nl: Versies zijn identiek

en: BackLinks
nl: TerugLinks

en: Edit: %s
nl: Verander: %s

en: View Source: %s
nl: Bron tekst: %s

en: Saved: %s
nl: Bewaard: %s

en: Page Locked
nl: Sidan är Låst

en: This page has been locked by the administrator so your changes can not be saved.
nl: Deze pagina is afgesloten door de beheerder en je veranderingen kan niet bewaar worden.

en: Sorry for the inconvenience.
nl: Excuses voor het ongemak.

en: Preview
nl: Voorvertonig

en: Save
nl: Bewaar

en: Complete.
nl: Klaar.

en: Return to %s
nl: Terug naar %s

en: You must specify a directory to dump to
nl: Je moet een directory specificeren om in te storten

en: saved as %s
nl: bewaard als %s

en: from %s
nl: van %s

en: new page
nl: nieuw pagina

en: The PhpWiki programming team
nl: Het PhpWiki programmeerteam

en: is identical to current version %d - skipped
nl: is gelijk aaan huidige versie %d - overgeslagen

en: - saved to database as version %d
nl: - bewaard in de data base als versie %d

en: MIME file %s
nl: MIME bestand %

en: Serialized file %s
nl: Geserialiseerd bestand %s

en: plain file %s
nl: plat bestand %

en: Skipping
nl: Overgeslagen

en: Loading up virgin wiki
nl: Laden van maagdelijke wiki

en: Fatal PhpWiki Error
nl: PhpWiki Fatale Fout

en: FullTextSearch
nl: VolledigeTekstZoek

en: TitleSearch
nl: TitelZoek

en: Edit %s
nl: Verander %s

en: See %s
nl: Zie %s

en: Full text search results for '%s'
nl: Volledige tekst zoek resultaten naar '%s'

en: Search
nl: Zoek

en: MostPopular
nl: Meestbezochte

en: The %d most popular pages of this wiki:
nl: De %d meestbezochte pagina's van deze Wiki:

en: Next
nl: Volgende

en: Previous
nl: Vorige

en: Version %d
nl: Versie %d

en: PageHistory
nl: PaginaGeschiedenis

en: New page.
nl: Nieuw pagina.

en: The %d most recent %s are listed below.
nl: De %d meest recent %s staan hieronder.

en: Title Search
nl: Titel Zoek

en: Title search results for '%s'
nl: Titel zoek resultaten naar '%s'

en: Cancel
nl: Annuleer

en: UserPreferences
nl: GebruikersVoorkeuren

en: Removed page '%s' successfully.
nl: Pagina '%s' verwijderd.

en: FindPage
nl: ZoekPagina

en: You are about to remove '%s' permanently!
nl: Je staat op het punt '%s' voorgoed te verwijderen!

en: Remove page
nl: Verwijder pagina

en: [%d] See [%s]
nl: [%d] Zie [%s]

en: References
nl: Referenties

en: Printer
nl: Drukker

en: EditText
nl: VeranderTekst

en: View Source
nl: Bron Tekst

en: W
nl: B

en: See %s tips for editing.
nl: %s tips for veranderen.

en: GoodStyle
nl: GoedeStijl

en: TextFormattingRules
nl: TekstFormatteringsRegels

en: This page has been locked by the administrator and cannot be edited.
nl: Deze pagina is afgesloten door de beheerder en kan niet veranderd worden.

en: Hits:
nl: Teller:

en: Thank you for editing %s.
nl: Bedankt voor het veranderen van %s.

en: Your careful attention to detail is much appreciated.
nl: Je zorgvuldige aandacht voor detail wordt erg gewaardeerd.

en: Height
nl: Hoogte

en: Width
nl: Breedte

en: Update Preferences
nl: Zet Voorkeuren
